فستیوال بزرگ سرزمین سرگرمی

فستیوال بزرگ ورزش های الکترونیکی و بازی های خانوادگی.

 

تلفن دبیرخانه : 3-38848200-051

 

ALT تصویر

حقیقت و پشت پرده لغو جشنواره

Untitle 3 - حقیقت و پشت پرده لغو جشنواره

حقیقت و پشت پرده لغو جشنواره

با کمال تاسف و اندوهی غیر قابل وصف اعلام میداریم که فستیوال بازی و سرگرمی شرق کشور که دارای تمامی مجوز ها و حمایت های لازم بود ، با اعمال سلیقه های فردی ، حسدورزی ، انحصارطلبی و اقدامی غیر قانونی از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای لغو گردید.

 

آنچه گذشت …

از شهریور ۱۳۹۸ پس از ماه‌ها تحقیق و بررسی تیم اجرایی فستیوال تمامی پروپزال های اجرایی و نامه های رسمی را برای تمامی نهادهای مربوط ارسال نمود . پس از مدتی نهادهای مختلف اعلام نمودند صدور مجوز مسابقات می‌بایست توسط انجمن ورزش‌های الکترونیک انجام گردد. انجمن نیز همراه با فدراسیون ورزش‌های الکترونیک آسیا به طور کامل از طرح استقبال نمودند و کلیه موارد مورد نیاز را پیگیری و جهت برگزاری هرچه بهتر این جشنواره تمام قد در کنار ما ایستاد تا با کیفیت ترین مسابقات بازی‌های رایانه‌ای نه فقط در شرق کشور بلکه در کل کشور برگزار گردد. وزرات ورزش جوانان ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ، کمیته ورزش‌های همگانی و البته اتحادیه محصولات فرهنگی ، بازی و سرگرمی مشهد همگی بدون هیچ چشم داشتی از طرح حمایت نمودند تا در نهایت کلیه‌ی هماهنگی ها با نهادهای مربوطه انجام و مجوزهای لازم ( مندرج در قوانین ) اخذ گردید .

با عنایت اتحادیه ، جناب آقای پورفتح الله مدیریت گیم نت افسانه‌ای به عنوان مدیر فنی معرفی و تیم حرفه ای اجرایی مسابقات از بهترین‌ها در عرصه گیم کشور تشکیل شد ، دوستان عزیز در DualRound ، CsGoBlackRock.ir  و بسیاری از دیگر عزیزان گرد هم آمدند ، تیکت تورنمنت Dota2  از Valve  خریداری شد ، پلتفرم ESEA  رزرو و در این سایت مسابقات درج گردید، پلتفرم اختصاصی ثبت نام و برگزاری تورنمنت ساخته شد ،  بازرگانی انیاتک به عنوان نمایندگی Logitech  جوایز را به بالاترین سطح جوایز رساند ،  تا اتفاقی در سطح مسابقات ، ایونتها و تورنمنت‌های جهانی را رقم بزنند.

تیم غرفه سازی بانی بنا ، تیم طراحی (EMotionStudio) ، تیم تبلیغات جناب آقای جهانشیر ، تیم تصویر برداری جناب آقای قناد (GhanadFilm) بسیار بیشتر از حد انتظار در کنار ما بودند ، استریمرهای مختلف همچون علی محمدزاده گرامی (RiskFactor) برای کمک همراهی خود را اعلام کردند ، بسیاری از کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی نیز با محبت و لطف خویش این اتفاق را اطلاع رسانی نمودند . انرژی در تیم ها موج میزد و تنها هدف، برگزاری بهترین‌ها بود.

این همدلی و همراهی با مشارکت تمام شما عزیزان که در مسابقات شرکت کردید تکمیل شد . تمام اتفاقات بزرگترین اتفاق صنعت گیم کشور را نوید می داد …

 

 

حقیقت پنهان نخواهد ماند

در این میان ،  بنیاد ملی بازی های رایانه ای که در آیین نامه های خود نظارت و حمایت از بازی های داخلی را دارد و چند سالی‌ست که مسابقات قهرمانی کشور را ( از طرف انجمن ورزشهای الکترونیک ) برگزار می کند نیزکه  اوایل مهرماه طی نامه ای رسمی همراه با پروپزال کامل طرح و همچنین به صورت تماس تلفنی درخواست نشست حضوری و همچنین دعوت به این جشنواره و حتی فراهم آوردن فضایی به صورت رایگان جهت معرفی شرکت های بازی سازی داخلی ، از برنامه کاملا مطلع شد . این نامه و تماسها  بی پاسخ و بی نتیجه ماند . در این میان یک سایت خبری که مدیریت آن را یکی از اعضای بنیاد ملی بازی های رایانه ای به عهده دارد و مسابقات قهرمانی را به صورت انحصاری پوشش می‌دهد پیامی ارسال کرد و با ادبیاتی نه چندان حرفه ای مسابقات را به چالش کشید و اتهاماتی را وارد نمود که تماما پاسخ داده شد ، از آنجا که ایشان هیچ جوابی نداشتند جهت خوش خدمتی و دامن زدن به مشکلات بین بنیاد و انجمن ، اقدامات غیر قانونی را با رابطه و رابطه بازی پیش بردند تا نهایتا در تاریخ ۱۰ آبانماه (در روز ۹ آبان در ساعات غیر اداری ایمیلی به منظور اقدام جهت مجوز بنیاد ارسال شده بود ) ، سایت جشنواره توسط این نهاد از دسترس خارج شد. بنیاد در پاسخ به دلیل بسته شدن سایت از برنامه اظهار بی اطلاعی نمودند ! بهانه ی آنها غیر قانونی بودن برگزاری مسابقات Dota 2  و دو بازی دیگر بود. جالب این است که در شهریور ماه بنیاد مسابقات Dota2  را خود برگزار نموده بود و دو بازی دیگر نیز در منبع استعلام معرفی شده توسط این نهاد، تایید شده هستند ، همین بهانه ی سلیقه ای این افراد، برای قضاوت شما عزیزان کافیست ، پس از اتمام روند قانونی جزئیات در اختیار شما قرار میگیرد تا حقیقت تلخی به نام فساد قدرت و انحصارطلبی  در صنعت گیم را بهتر درک کنید .

تلاشهای زیادی انجام شد تا این مشکل برطرف گردد، حتی تمدید تاریخ ثبت نام مسابقات جهت هماهنگی های لازم انجام شد ، اما بنیاد با اینکه به غیر قانونی بودن رفتارش اذعان داشت اما دست از این اشتباه بر نداشت و تا جایی فشار آورد تا برند حامی مالی اصلی جشنواره نیز از همراهی منصرف گردید .

آنچه شایسته گیمر ایرانی است

امروز تیم اجرایی جشنواره ، پس از ۵ ماه تحقیقات و ۳ ماه اجرا با اندوهی فراوان از لغو برنامه ، قدردان تمام شما بزرگواران است ، تمام عزیزانی که کنار ما ایستادند و هیچ چشم داشت مالی در کار نبود ، همه یک هدف داشتند آن هم برگزاری مسابقاتی پر از اتفاقات هیجان انگیر و خاطره انگیز و شایسته بازیکنان حرفه‌ای کشور . گیمرهای ایرانی در تمام مسابقات داخلی و خارجی پتانسیل خود را اثبات نموده‌اند و به حق شایسته برگزاری ایونت های مطابق با استانداردهای جهانی هستند . یاد گرفتیم که این اتفاق باید رقم بخورد ، حتی اگر انحصار طلبان نخواهند . گیمرها به خاطر داشته باشند که این پایان ماجرا نیست ، بلکه شروع یک اتفاق بزرگ خواهد بود .

آینده‌ای پراز امید برای صنعت گیم کشور

آینده‌ی صنعت گیم پر از انرژی و قدم های بزرگ خواهد بود . فستیوال بازی و سرگرمی تلنگری برای گشودن باب برگزاری ایونت های حرفه ای بخش خصوصی با استانداردهای جهانی خواهد بود . افزایش این ایونت ها باعث معرفی گیمرهای حرفه ای و جذب اسپانسرینگ برای تیم ها و بازیکنان و ایجاد فضای رقابت بخش خصوصی خواهد بود.

و اما ما در حال پیگیری بی قانونی و اعمال سلیقه در مورد لغو جشنواره هستیم ، قطعا جهت جبران خسارت مالی و معنوی اقدام می نماییم ، گرچه بزرگترین خسارت عدم برگزاری این جشنواره می باشد ولی تمام سعی خویش را به کار می‌گیریم به زودی این جشنواره را با قدرت بیشتر و همکاری دوستان گرامی و نهادهایی که همچنان در کنار ما ایستاده‌اند، برگزار کنیم .

هزینه ی ثبت نام بازیکنان تمامی رشته های فردی و گروهی طی ۷ روز آینده درصورت امکان از طریق زرین پال و یا به صورت فرد به فرد بازگشت داده خواهد شد. جهت بازگشت هزینه ثبت نام اتباع محترم نیز در تماس تلفنی هماهنگی لازم انجام می‌گردد.

در انتها از عزیزان و برندهای مختلف حاضر در نمایشگاه که بالاجبار قرارداد آنان براساس این اتفاق فسخ گردید و تمام شما همراهان گرامی پوزش می طلبیم ، از شما که همراهمان بودید و پیام‌های دلگرم کننده ارسال می کردید ، از تمامی ارگان ها و مراجع قانونی که به حق پشتیبانی نمودند – هیچ نهاد و ارگانی در استان و شهر در حمایت و همراهی این جشنواره کوتاهی نکرد – و مدیریت محترم هتل پنج ستاره پارس مشهد تشکر می‌کنیم.

امیدواریم دیگر شاهد فساد ، انحصارطلبی و اعمال نظر سلیقه ای ، به خصوص در صنعت گیم و ورزشهای الکترونیک نباشیم.

 

 

 

 

با تشکر از همراهی شما

مدیران برگزاری فستیوال : طاهریان ،همت بلند ، پردل ، نیکوروش ، رحیمی نژاد

۵نظرات
 • محمد مهدی قناد
  پاسخ
  نوامبر 10, 2019

  سلام
  به قول بزرگی که گفت :
  این نیز بگذرد
  جناب طاهریان عزیز و دوستان عزیزم در تیم برگزاری ، همت و تلاش شما برای برگزاری اتفاقی بسیار بزرگ و معتبر در مشهد نشان از درایت و اعتبار و حرفه ایی بودن شما دارد.
  شما قابل احترام و ستودنی هستید

  • sai
   پاسخ
   نوامبر 11, 2019

   از زحمات شما واقعا سپاس گذاریم
   ولی حیف که تو ایران از گیمر ها حمایت نمیشه

 • MaSter
  پاسخ
  نوامبر 11, 2019

  بنیادی توانایی اجرای مسابقات داخلی را ندارد چگونه بعضی ها به ESL دل بستن
  متاسفانه این تشکیلات بیشتر سنگ اندازی در پیشرفت استعداد های کشور دارن

اضافه کردن نظر